Rakvere Reaalgümnaasiumi videostuudio koostöös Kinobussiga avasid novembris 2012 RRG blackbox-is kodanikukino. Kuna kinosaal asub tõesti põranda all, ehk siis keldrikorrusel, on selle täpsem nimi Rakvere Reaalgümnaasiumi Põrandaalune Kino, lühidalt RRGPK.

Projekti eesmärgiks on koostöös kohalike aktiivsete kodanike ning kodanikeühendustega taaselustada igas piirkonnas kino- ja filmikultuur läbi regulaarselt toimuva filmiprogrammi. Sel viisil luuakse võimalused ka uueks kogukondlikuks kooskäimiseks ja arutelu algatamiseks. Projekti rahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Programm saab olema mitmekesine ning erinevaid huve arvestav. Fookus on Euroopa laste-, noorte- ja väärtfilmil ning Eesti filmidel.

Piletiinfo: kõigile 2€. Piletimüük kohapeal, vahetult enne seanssi. Saalis kuni 40 istekohta.
Sissepääs kooli peauksest, ruum keldrikorrusel garderoobi lõpus. Kontakt: Jaanus Lekk 5089923, lekk@rrg.edu.ee

 

Linastunud filmid:

"Seenelkäik", "Kõik muusikud on kaabakad", "Deemonid", "Eestlanna Pariisis", "Puhastus", "Teel põhja", "Albert Nobbs", "Karikakramäng 2", "Elavad pildid", "Üksik saar", "Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu.", "Viru. Vabaduse saatkond", "Õlimäe õied", "Samsara", "Hiite lummus", "Kon-Tiki", "Kertu", "Mandariinid", "Veregrupp", "Mustad teemandid", "Kirsitubakas", "Kristus elab siberis", "1944", "Vehkleja", "Puhta mõtte ruum", "Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan", "Kuidas ehitada kosmoselaeva", "Supilinna Salaselts", "Must alpinist, "Ema", "Klassikokkutulek", "Punane kabaree", "Perekonnavaled", "Kino peab saama".


Kodanikukino filmiinfo leitav ka kultuurikava.ee-s: