Rakvere Reaalgümnaasiumis on tegutsenud kooliteater Karla juba 26 aastat. Selle aja jooksul on  lavakogemuse võrra rikkamaks saanud üle saja noore. Enamikule on enese proovilepanek kooliteatris toredaks vahelduseks igapäevaste tegemiste kõrval, paljudele on see heade sõpradega ajaveetmise koht,  aga kümmekond  vilistlast teenib leiba kutselise või vabakutselise näitlejana.

Karlast on tuule tiibadesse saanud Anneli Rahkema ja Silja Miks, kelle koduteatriks on Rakvere Teater; Rauno Kaibiainen, Elina Purde, Jaanus Tepomees ja Mait Joorits tegutsevad erinevate teatrite juures, 2016 aastal lõpetanud Jürgen Gansen alustab tööd Kuressaare Linnateatris. RRG Karla noortel on lavadel oma eeskujud.

Urmo Kübar, Aleksander Bankiir,  Ardo Rohtla, Marek Bankiir, Eneken Helgand, Merli Rosar, Jevgeni Javorskihh, Margus Christopher Kalda, Elise Kumm, Urmi Rannamets, Anett Rannamets, Tõnis Sestverk –  tublisid vilistlasi võiks siin loetleda veelgi.

2016. aasta augustis toimus Karla vilistlaste kokkutulek, kus meenutati noorust toredate etüüdidega, lauldi, tormise mere kaldale süüdati muinastulede lõke. Kõik oli kuidagi „päris", olgugi et enamikul karlakatel  oli kooliajast  möödunud aastakümneid. Mängulust, nagu selgus, pole aga kuhugi kadunud.

2017. aasta kevadel lõpetas Karla 26. lend. Mis nendest saab? Seda näitab aeg. Vundament on aastatega laotud. Nüüd tuleb hakata maja ehitama. Kas aga kavandatud projektist asja saab, sõltub juba igaühest endast. Ja ongi nii, et ühed lähevad ja uued astuvad vande olijate kingadesse.

Ükski kooliteater ei saaks eksisteerida ilma mõistva suhtumiseta kooli juhtkonna ja õpetajaskonna poolt ja lastevanemate toeta. Karlat on õnneks alati toetatud ja abistatud. Vilistlased, eesotsas Urmo Kübaraga on loonud fondi, mis annab tänastele noortele võimaluse osa võtta erinevatest kooliteatrite festivalidest.

Aitäh, armsad abistajad, sest ilma teie toeta oleks väga keeruline tööd teha.
 

Tiina Kippel 

 

LMS Karla on väikesel loomepuhkusel.